07.04.2010 | Kiel - Flensburg-H. | 20:15

Go down

07.04.2010 | Kiel - Flensburg-H. | 20:15

Pisanie  gazda stach on Sro Kwi 07, 2010 3:08 am

Mecz: Kiel - Flensburg-H.
Typ: 1 (-3.5)
Kurs: 1.8
Stawka: 5/10
Buk: Interwetten
Analiza: Bodaj w niedzielę grałem w meczu LM Kiel - Kopenhaga na gości (+8.5). Jednym z głównych powodów tego typu był mecz właśnie dzisiaj w niemieckiej Bundeslidze - z trzecim w tabeli Flensburgiem.
Może zacznę od drużyny Flensburga. Jest to ekipa, która w sezonie ubiegłym uplasowała się na 5 miejscu. W obecnym zajmuje wysokie, trzecie miejsce. Myślę jednak, że jest to miejsce ponad możliwości tej drużyny. Patrząc na skład, w którym praktycznie nie ma Niemców - zespół opiera się o zawodników sprowadzonych ze Skandynawii oraz analizując mecze, które zostały do rozegrania można stwierdzić, że nie są w stanie utrzymać tak wysokiego miejsca.
Gra w tym zespole opiera się na Norwegach: Knudsenie, Christiansenie oraz Szwedzie: Petterssonie. Są to zawodnicy klasy światowej, których jednak w zespole dzisiejszego rywala jest wiele. Ciekawą rzeczą jest to, że zespół prowadzony jest bardzo dobrze - zawodnicy, którzy dzisiaj grają kilka lat temu zostali sprowadzeni do zespołu, tam wyszkoleni i dzisiaj odgrywają pierwszoplanowe role, na pewno zgranie zespołu to ich silna broń.
Gospodarze - Kiel - to jest niezaprzeczalnie najsilniejszy zespół Europy, przynajmniej moim zdaniem. Dość powiedzieć, że w ubiegłym sezonie w lidze niemieckiej stracili 2 pkt - remisując i przegrywając jeden mecz.. na 34. W tym sezonie idzie podobnie, jednak wyniki są mniej spektakularne. W tabeli zajmują pewną, druga pozycję tracą do lidera 5 pkt, ale mając 2 mecze rozegrane mniej. W tej drużynie roi się od gwiazd: Omeyer, Jicha, Klein, Ilic, Narcisse, Zeitz, Ahlm, Sprenger, Ancic, Lundstrom, Lund, Wessig, Andersson to zawodnicy, którzy mają ogromne doświadczenie, wielkie osiągnięcia - są spełnieni. Oglądałem w tym roku kilka meczy Kiel'u. W tym zespole jest chemia, to nie jest zbiór gwiazd, która każda gra pod siebie.
W tym sezonie gospodarze u siebie zdobyli 22, z 24 możliwych pkt do zdobycia, są drużyną nie do zatrzymania od niespełna 4 miesięcy u siebie [owe 'zatrzymanie' to remis z liderem].

Składy obu ekip to nie jest jedyny aspekt, który przemawia za gospodarzami, rzecz jasna.
Historia spotkań:
06/06/2009 Kiel vs. Flensburg-Handewitt 37:31
20/02/2008 Kiel vs. Flensburg-Handewitt 30:28
29/04/2007 Kiel vs. Flensburg-Handewitt 29:27
23/12/2006 Kiel vs. Flensburg-Handewitt 36:34
29/04/2006 Kiel vs. Flensburg-Handewitt 37:31

Kolejna sprawa to fakt, że Flensburg musi skupić się na meczu kolejnym - grają u siebie z Grosswallstadt - 7 ekipa ligi. W tym meczu powinni szukać szansy utrzymania pozycji. Ekipa Gospodarzy jutrzejszego meczu przegrała w tym sezonie zaledwie jeden mecz u siebie - Z Barceloną - mecz oglądałem i byłem zachwycony postawą Katalończyków, którzy rzucili wszystkie swoje siły na parkiet, mimo, że sytuacji w grupie ten mecz i tak nie zmieniał, nie zależnie od wyniku.
Sprawą oczywistą jest, że Kiel jutro wyjdzie głodny zwycięstwa i zwycięstwo odniesie. Myślę, że handi 3.5 jest naprawdę prezentem od bukmachera o takim kursie.
405:291 - to bilans bramek Kiel u siebie w tym sezonie. Pomijając dwa remisy to zespół w 10 pozostałych meczach odnosił zwycięstwa, w których nie było przypadku. Najmniejsza różnica bramek na korzyść Gospodarzy to 7 goli!
Goście przegrywając mecz nie stracą pozycji, bowiem zespół który jest na miejscu 4 - Lowen - ma stratę 1 pkt oraz jeden mecz rozegrany więcej.
Mecz pomiędzy tymi zespołami w rundzie jesiennej zakończył się wynikiem 33:41 dla Kiel.

Myślę, że jutro zespół mniej doświadczony, któremu na wyniku zależeć nie będzie [lepiej zdobyć 2 pkt w meczu w rywalami, z którymi toczy się bezpośrednią walką o miejsce w tabeli, niż z zespołem, który jest poda ich siły. I w pojedynczym meczu jak i w tabeli] odniesie wysoką porażkę, z ekipą, w której składzie jest wiele gwiazd, z ekipą, która mecz LM wyraźnie potraktowała ulgowo [oglądałem], z drużyną, która jest zmobilizowana do walki o każdy pkt/bramkę z powodu straty do lidera rozgrywek.

Pozdrawiam.

gazda stach

Liczba postów : 158

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: 07.04.2010 | Kiel - Flensburg-H. | 20:15

Pisanie  gazda stach on Sro Kwi 07, 2010 10:46 pm

FT: 29:23
+4j

gazda stach

Liczba postów : 158

Zobacz profil autora